fbpx

Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух

Уредот сам препознава кога треба да се уклучи и исклучи за да го одржува воздухот секогаш чист и свеж.
Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздухMi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух
Цена:
Цена без ДДВ: 18.499,00 ден
Цена: 18.499,00 ден
Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух
Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух
Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух
Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух
Опис Трослоен филтер

Филтерот се состои од 3 нивоа на филтрација создадени од Toray HEPA филтер и активен јаглен. Прочистува ПМ 2.5, ПМ 0.3 до 0.5, полен, прашина, честички, човечки и животински влакна.

Smart уред

Апликацијата Xiaomi Mi Home овозможува да го надгледувате квалитетот на воздух во Вашиот дом директно од телефон во секое време и да го користете Вашиот телефон како далечинско за вклучување, исклучување и префрлување на различен режим според моменталните потреби. Дополнително уредот Ви овозможува да ја измерите загаденоста, влажноста и температурата на воздухот во Вашиот дом. Уредот сам препознава кога треба да се уклучи и исклучи за да го одржува воздухот секогаш чист и свеж.

Брзо прочистување

Цилиндричниот филтер од 360 ° го прочистува воздухот поефикасно од секоја насока во споредба со конвенционалните воздушни прочистувачи. Нуди висока стапка на чист воздух од 310m3 / h (Clean Air Delivery Rate - CADR) и потребни се само 10 минути за да го циркулира прочистениот воздух во Вашата соба.

Oled екран кој го прикажува квалитетот на воздухот што го дишете

Ултра-тивок и енергетски ефикасен

Спецификации:

Прочистува оптимално до 60м2 (310m3/час)

Wi-Fi модул

Сензор за квалитет на воздух SHINYEI (Japan)

Сензор за топлина и влажност на воздухот Sensirion AG (Switzerland)

Потрошувачка од 1.5 W од 66 W

360 степени филтрација

Номинален влез: ac 100 - 240v

Номинален излез: dc 24v

Номинална фреквенција: 50 / 60hz

Димензија на производот: 26 x 26 x 73.5cm

Тежина: 9.7kg (вклучен филтер)

Коментари

Нема коментари за овој производ.
X

Регистрирај се за
е-магазин!

Веќе сте претплатени Кликнете тука за ажурирање

Биди во тек со најновите понуди