fbpx

Winix Zero прочистувач на воздух

WINIX Zero прочистувач со сензор за ПМ честички и тајмер.
Winix Zero прочистувач на воздух + сет гратис филтриWinix Zero прочистувач на воздух + сет гратис филтри
Цена:
Цена без ДДВ: 19.000,00 ден
Цена: 19.000,00 ден
Winix Zero прочистувач на воздух + сет гратис филтри
Winix Zero прочистувач на воздух + сет гратис филтри
Опис WINIX Zero прочистувач со сензор за ПМ честички и тајмер. Прочистувачот сам ја регулира брзината со помош на претцизниот сензор за ПМ честички. Прочистува од ПМ честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии. Го прочистува воздухот во 4 фази на прочистување, префилтер, филтер со активен јаглен (Coated Deodorization Carbon Filter) кој ги редуцира хемикалиите, вистински ХЕПА филтер кој ги филтрира ПМ честичките поголеми од 0,3 микрометри (PM2.5, PM10), WINIX PlasmaWave® технологија кога ги редуцира хемикалиите. Со уредот е вклучен сет филтри за првата година и плус гратис сет филтри

Уредите се безбедни бидејќи не произведуваат отровен озон

Ги отстранува ПМ честичките пололеми од 0,3 микрони (PM2.5, PM10)

HEPA филтерот во комбинација со PlasmaWave® технологијата ги елиминираат бактериите и вирусите

Го отстратнува првутот од милениците и ситни влакна

Го елеминира поленот од воздухот. Особено корисно за алергични

Активниот јаглен редуцира разни хемикалии

Тежина: 7kg

Димензии: 21 X 60 x 38 cm

Оптимална површина (AHAM): 35м2

Максимален капацитет (Според ECARF) инфо 99м2 (за 1 час на најголема брзина ќе редуцира 95% од честичките поголеми од 3 микрометри)

Проток на воздух: 96m3/h – 462m3/h

CADR индекс (прав/полен/чад): 243/246/232 (413/418/394 m3/h)

Гаранција: 2 години

Брзини на вентилатор: 5 (ноќна, спора, средна, брза, турбо)

Ниво на бучава: 27,8db – 60db

Тип на мотор BLDC (без четкици, потивок, долг век на живот)

Тајмер Да, 1/4/8 часови)

VOC сензор Нема)

Сензор за честички Има)

Моќност 2,8W – 70W)

Режим на работа рачен, автоматски – денски/ноќен. Автоматскиот режим го контролира сензорот за ПМ честички и во зависност од загаденоста ја регулира брзината.)

Промена на хепа филтри 6 – 12 месеци)

Промена на филтер со активен јаглен 3 месеци (4 филтри годишно, вклучени))

Боја Бела.)

Напојување 220V)

Упатство за употреба МК, EN-FR-ES-DE-IT-NL-PL)

Произведено во Кореја

Коментари

Нема коментари за овој производ.
X

Регистрирај се за
е-магазин!

Веќе сте претплатени Кликнете тука за ажурирање

Биди во тек со најновите понуди