fbpx

Започнавме со работа во април 2009 година како прв македонски веб шопинг центар кој има за цел да го олесни наметнатото брзо темпо на секојдневниот живот со можност за интернет нарачување и достава на производите до адресата на нарачателот.

Во текот на тринаесет годишното работење стекнавме многу клиенти од Македонија и македонската дијаспора ширум светот, испорачавме безброј подароци, изненадувања и честитки за роденден, 8ми март, Валентајн, свадби и различни специјални настани за нивните роднини и пријатели во Македонија.

Денес www.ex.mk е веќе препознатлив онлајн сервис за едноставно одбирање и купување на подароци, цвеќе, балони, персонализирани подароци, деликатесни корпи, накит, книги и разновидни производи со кои пријатно ќе ги изненадите вашите најблиски.

Нашето водечко мото е: „Испорачуваме извонредност“ и тоа е нашиот единствен критериум.

Ви стоиме на располагање за сите прашања на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., на online chat поставен на веб страната или на Viber на телефонските броеви +38978 442 052 и +38978 442 153.

Кон подароците ја додаваме и вашата лична порака, која е потребно да ни ја испратите заедно со порачката, пополнувајќи го делот „Забелешка од клиентот“.

Испораката опфаќа достава до адреса наведена од страна на купувачот во рок од 24 до 48 часа, но доколку имате одреден ден за испорака, можете да го наведете во календарот кој се појавува на крајот од нарачката. Вашата нарачка ќе биде доставена точно на тој ден.

Плаќањето е обезбедено со софтвер специјализиран за интернет продавници, овозможено од Комерцијална Банка ад Скопје.

Континуирано придонесуваме кон развојот на е-трговијата во Македонија со одржување на комерцијални обуки, поттикнувајќи отворање на нови е-продавници. Во 2012 година успешно реализиравме проект наменет за студентите и невработените лица, поддржан од Амбасадата на Кралство Норвешка, во чии рамки обучивме над 300 лица.

Сите досегашни објави за нашето работење во печатените и електронски медиуми можете да ги разгледате тука.

Започни со е-шопинг!