fbpx

Маникир и педикир - 90 мин.

Луксузен маникир и педикир со специјална масажа за опуштање.
Маникир и педикир - 90 мин.Маникир и педикир - 90 мин.
Цена:
Цена без ДДВ: 1.950,00 ден
Цена: 1.950,00 ден
Маникир и педикир - 90 мин.
Маникир и педикир - 90 мин.
Маникир и педикир - 90 мин.
Маникир и педикир - 90 мин.
Маникир и педикир - 90 мин.
Маникир и педикир - 90 мин.
Маникир и педикир - 90 мин.
Маникир и педикир - 90 мин.
Опис Луксузен педикир кој вклучува хидромасажа со морски соли за релаксација, длабински пилинг за мека и глатка кожа, маска и балзам за нозе со специјална масажа за опуштање. Се завршува со уредување и лакирање на ноктите.

Денес секоја современа жена има потреба од еднаш месечно стручно хигиенско уредување на стопалата и средување на ноктите.

Во удобниот амбиент со хидро-џакузи пријатно ќе се опуштите и релаксирате и ќе заборавите на проблемите од секојдневието.

Многумина имаат проблеми со задебелување на ноктот, појава на гливици кои се шират на здравиот нокт, задебелување на петите, плускавци. Тоа е резултат на современиот ритам на работа во неудобни чевли и слаба циркулација.

Во центарот за убавина Афродита С со најсовремени апарати се прават третмани на стапалата во многу хигиенски услови и стерилни препарати за една употреба, услови каде што можат сите тие недостатоци да се отстранат.

Покрај хигиенското класично уредување на нокти добивате и комплетен третман на Вашите нокти и раце.

Се пилингуваат ноктите, се ставаат сите потребни витамини и на крај маска. Се завршува со масажна крема со масажа.

Времетраење на третманот: 90 мин.

Овој третман е во соработка со салонот за убавина Афродита-С. Подарокот ваучер се користи со закажување на термин во некој од нивните салони (локација Аеродром и Водно).

Коментари

Нема коментари за овој производ.