fbpx

Шоља Ван Гог “Сончогледи”

Атрактивна шоља од тенок, коскен порцелан, спакувана во декоративна кутија.

Шоља Ван Гог “Сончогледи”Шоља Ван Гог “Сончогледи”
Цена:
Цена без ДДВ: 1.150,00 ден
Цена: 1.150,00 ден
Опис Шоља за чај изработена од квалитетен, бел порцелан (New Bone China – Vegan friendly).

Претставува дел од Carmani мини-колекцијата со мотиви на познатиот холандски сликар Vincent van Gogh.

Спакувана во убава декоративна кутија може да биде идеален подарок за сите љубители на неговите дела. Совршена е и за уживање во секојдневното пиење на омиленото кафе или чај, а може да биде и преубав украс во вашата витрина.

Мотивот на шољата е сликата “Sunflowers”.

Шољата има позлата, па производот не треба да се мие во машина за миење садови ниту да се става во микробранова печка.

Висина на чаша 10,5 см

Дијаметар на чаша 8 см

Капацитет 390мл

Коментари

Нема коментари за овој производ.