fbpx

Биолошки третман на лице - 90 мин.

Совршен подарок наменет за сите оние кои сакаат да им дадат сјај на кожата и да ги обноват свежината и изразот на лицето.
Биолошки третман на лицеБиолошки третман на лице
Цена:
Цена без ДДВ: 3.300,00 ден
Цена: 3.300,00 ден
Биолошки третман на лице
Биолошки третман на лице
Биолошки третман на лице
Биолошки третман на лице
Биолошки третман на лице
Биолошки третман на лице
Биолошки третман на лице
Биолошки третман на лице
Опис Оние што обожаваат третмани за лице сигурно знаат дека биолошкиот третман има хранлив и антиоксидативен ефект што значително го успорува процесот на стареење на кожата. Овој третман за лице се бори со првите знаци на стареење, ја оживува неактивна, опуштена, уморна и безживотна кожа. Ги намалува брчките и ситните линии, враќајќи го тонот и животот на твоето лице.

Забавувањето на процесот на стареење на кожата е еден од најголемите предизвици. А слободните радикали се оние кои предизвикуваат знаци на стареење – релаксирана кожа, брчки, сива и нездрава боја на лицето.

Биолошките третмани се базираат на употреба на препарати кои имаат високи концентрации на овошни киселини и хијалурони. Биолошкиот третман на лицето подразбира, пред сè, отстранување на мртвите клетки на кожата. Потоа на лицето се нанесува препарат кој ја ревитализира и ја подобрува структурата на кожата. Овој третман подразбира чистење, хранење и навлажнување на кожата.

Целта на биолошките третмани на лицето е регенерација, хидратација и укинување на уморна кожа. Со примена на витамински препарати се подобрува структурата на кожата, секрецијата на себум (акни и мозолчиња), брчките, го забрзува клеточниот метаболизам и сл. Овој третман исто така работи на намалување на пигментацијата на кожата.

Третманот е наменет за сите видови на кожа, особено зрела, уморна и сува кожа, како и кожата оштетена од сонцето. Овој тип на третман е наменет за сите оние кои сакаат да им дадат сјај на кожата, да ја обнови свежината и изразот на лицето.

Биолошки третман на лицето е многу едноставен, безбеден, ефикасен и исклучително пријатен. Може да се примени индивидуално, но максималните ефекти се постигнуваат со серија од три до пет третмани кои работат еднаш неделно. Биолошки третман на лицето може да се направи во текот на целата година, и се препорачува да биде после дваесет и петтата година.

Времетраење на третман: 90 мин.

Овој третман е во соработка со салонот за убавина Афродита-С. Подарокот ваучер се користи со закажување на термин во некој од нивните салони (локација Аеродром и Водно).

Коментари

Нема коментари за овој производ.