fbpx

Џин Ukiyo Japanese Blossom Gin 0,7L

Во Јапонија, на пролет кога цветањето на сакура (цреша) е во полн цут, почнува традиција позната како „Ханами“, тогаш луѓето го прослават кроењето на сакура црешата и промената на сезоната.
Џин Ukiyo Japanese Blossom Gin 0,7LЏин Ukiyo Japanese Blossom Gin 0,7L
Цена:
Цена без ДДВ: 3.200,00 ден
Цена: 3.200,00 ден
Опис Дестилиран со 11 различни билки, вклучувајќи цвет и лист од сакура, јапонскиот џин Ukiyo има деликатни цветни ароми и остар, освежувачки вкус. Хармоничниот баланс на традиционални билни и цветни ароми, совршено се комбинира со тоник.

Состав: Смрека, цвет од цреша (сакура), портокал, коријандер, зачини и други билки.

Алкохол: 40%.

Зафатнина(во литри): 0,7Л.

Амбалажа: стакло без кутија.

Произведува: : Укијо дестилерија.

Земја на потекло: Јапонија.

Коментари

Нема коментари за овој производ.