fbpx

ELIZABETH ARDEN Green Tea Pomegranate EDT 100 ml

Цветно овошен мирис за жени.
ELIZABETH ARDEN Green Tea Pomegranate EDT 100 mlELIZABETH ARDEN Green Tea Pomegranate EDT 100 ml
Цена:
Цена без ДДВ: 3.500,00 ден
Цена: 3.500,00 ден
ELIZABETH ARDEN Green Tea Pomegranate EDT 100 ml
ELIZABETH ARDEN Green Tea Pomegranate EDT 100 ml
Опис Green Tea Pomegranate од Elizabeth Arden е цветно овошен мирис за жени, кој беше лансиран во 2019 година. Носот зад овој мирис е Rodrigo Flores-Roux.

Мирисни ноти

Горни: Pomegranate, Minneola tangelo, Bergamot leaf, Passion fruit

Средни: Earl Grey tea, Davana, Magnolia, Violet leaf

Основни: Maté absolute, Raspberry blossom, White moss, Musk

Коментари

Нема коментари за овој производ.
X

Регистрирај се за
е-магазин!

Веќе сте претплатени Кликнете тука за ажурирање

Биди во тек со најновите понуди