fbpx

Среќните луѓе читаат и пијат кафе

Трогателна приказна со многу дијалози која со лесен стил и со многу топлина и разбирање зборува за тоа дека можеме да ги преживееме и најтешките животни моменти.
Среќните луѓе читаат и пијат кафеСреќните луѓе читаат и пијат кафе
Цена:
Цена без ДДВ: 650,00 ден
Цена: 650,00 ден
Опис Сопруга, мајка и сопственичка на кафе-книжарницата Среќните луѓе читаат и пијат кафе во Париз, се чини дека Дијан има совршен живот. Но ненадејно ќе ги изгуби саканиот сопруг и ќерката и сè одненадеж застанува. Сè освен нејзиното срце, кое и натаму упорно и болно чука. Изгубена во спомените, таа повеќе не знае како да живее...

По една година ќе ги шокира семејството и пријателите одлучувајќи да се пресели во едно село на ирскиот брег. Конечно решена повторно да го изгради својот живот – сама. Таму ќе го запознае Едвард, таинствениот фотограф од соседството. Ќе си дозволи ли повторно да сака? Ќе го надвладее ли стравот дека со новата љубов ќе ги изневери саканите кои веќе ги нема?

„Трогателна приказна со многу дијалози која со лесен стил и со многу топлина и разбирање зборува за тоа дека можеме да ги преживееме и најтешките животни моменти.“ Ле паризјен

Автор: Ањес Мартен-Лиган

Издавачка куќа: ТРИ

ИСБН: 978-608-230-601-8

Година на издавање: 2019

Број на страни: 196

Димензии: 140/210

Корица: мека

Јазик: македонски

Коментари

Нема коментари за овој производ.