fbpx

Виски Johnnie Walker Red Label 0,7L

Вкусот на Johnnie Walker Red Label може да се опише како мек, малку сладок, со пригушени зачинети ноти, силни ароми на чад и долготраен вкус.
Виски Red 40% Vol JOHNNIE WALKER 0.7лВиски Red 40% Vol JOHNNIE WALKER 0.7л
Цена:
Цена без ДДВ: 1.900,00 ден
Цена: 1.900,00 ден
Опис Johnnie Walker Red Label е мешавина за прв пат произведена од Александар и Џорџ, внуци на Џон Вокер, во 1820 година во Килмарнок. Направено е од познатото виски Specail Old Highland.

Џони Вокер се состои од мешавини од преку 40 различни виски од malt и grain виски од сите главни региони за производство на виски во Шкотска.

Квалитетот на вискито Џони Вокер го направи добитник на повеќе награди од кој било друг вид виски.

Состав: алкохолен дестилат од житарици.

Алкохол: 40%.

Енергетска вредност: 100ml=919kj/222kcal.

Зафатнина(во литри): 0,7Л.

Амбалажа: стакло без кутија.

Произведува: Џон Волкер & Санс дестилерија.

Земја на потекло: Шкотска.

Коментари

Нема коментари за овој производ.
 

Известување за испораките на Денот на жената

Нарачките за 08 Март се во тек. Ве молиме навремено испратете ни ги вашите нарачки, најдоцна до 06 март (среда).

За сите прашања ви стоиме на располагање на info@ex.mk, viber/WhatsApp: +389 78 442 052, +389 78 442 153

Ви благодариме на довербата која ни покажувате 15 години.