JIMMY CHOO for Women EDP 60 ml

Женствен и разигран.
JIMMY CHOO for Women EDP 60 mlJIMMY CHOO for Women EDP 60 ml
Цена:
Цена без ДДВ: 6.100,00 ден
Цена: 6.100,00 ден
JIMMY CHOO for Women EDP 60 ml
JIMMY CHOO for Women EDP 60 ml
Опис Дизајнерската куќа Jimmy Choo го претставува својот прв истоимен парфем Jimmy Choo Eau de Parfum во 2011 година. Eau de Toilette верзијата се појавува една година подоцна како мирис кој представува "аура на женственоста", наменет за силни жени полни со самодоверба, забавни и разиграни.

Мирисни ноти

Горни: Pear, Italian orange

Средни: Tiger orchid

Основни: Toffee, Indonesian patchouli

Земја на потекло: Франција

Марка: Jimmy Choo

Тип: Парфимирана вода

Сезона: есен/зима

Мирисна група: Цветни, Слатки

Коментари

Нема коментари за овој производ.