fbpx

Луксузна сензација

Неодолива комбинација на врвни миризливи ноти, пенливо вино и Моцарт бонбониера за раскошна релаксација.
Луксузна сензацијаЛуксузна сензација
Цена:
Цена без ДДВ: 2.500,00 ден
Цена: 2.500,00 ден
Луксузна сензација
Луксузна сензација
Луксузна сензација
Луксузна сензација
Опис Идеален подарок разубавување на денот на вашата драга личност.

Корпата содржи Моцарт бонбониера 200 гр., пенливо вино Henkel и два рачно изработени сапуни од реномираниот Италијански производител Nesti Dante.

Најновата линија луксузни сапуни во пакување од 250 гр., со три мирисни ноти и три екстравагантни пакувања. Арома која ќе ги опфати Вашите сетила со својата заводлива различност. За неодоливи и фасцинантни особи со мирис на бел чај, хибискус и млеко од баобаб. Како таков остава мирис на таинственост и префинетост. Впечатливо зебрасто пакување го чини овој сапун уште поинтересен за сите сетила.

Со традиција подолга од 60 години, со почетоци во далечната 1947-ма година во Фиренца, Италија, Нести Данте е една од ретките компании во светот која произведува висококвалитетни природни и органски сапуни добиени со класичен метод. Тоа е постапка на сапонификација која трае повеќе денови, со занаетчиски и рачен пристап. Се користат најквалитетни, комплетно природни сирови растителни масла, избирани со строга селекција за најдобар квалитет, што резултира со добивање на најквалитетни природни сапуни на пазарот, богати со висококвалитетни природни глицериди кои даваат омекнувачки ефект на кожата.

Неколкуте чекори на производство се под строга контрола на висококвалификувани кадри што резултира со постојан највисок квалитет на сапуните. Сапуните на Нести Данте Комплетно се природни, 100% биоразградливи и не се тестирани на животни.

Бесплатно ја додаваме и вашата лична порака, која е потребно да ни ја испратите заедно со порачката, пополнувајќи го делот „Забелешка од клиентот“.

Доколку имате одреден ден за испорака, можете да го наведете во календарот кој се појавува на крајот од порачката. Вашата нарачка ќе биде доставена точно на тој ден.

За поуспешен впечаток, ви препорачуваме да одберете бонбониерабалон со порака или цветен аранжман.

Коментари

Нема коментари за овој производ.