Gorenje BFM900BY Мултифункционален робот

Готвењето на пареа е најздравиот метод за подготовка на храна, овозможува храната да ги задржи корисните состојки, природната арома и вкус.
Gorenje BFM900BY Мултифункционален роботGorenje BFM900BY Мултифункционален робот
Цена:
Цена без ДДВ: 5.690,00 ден
Цена: 5.690,00 ден
Gorenje BFM900BY Мултифункционален робот
Gorenje BFM900BY Мултифункционален робот
Gorenje BFM900BY Мултифункционален робот
Опис Бебешкиот робот од Горење ќе ве ослободи од секојдневните ситни задачи кои одземаат многу од времето на младите родители. Погоден е за готвење на пареа, блендирање, подгревање, стерилизирање и сецкање. Ви требаат само квалитетни намирници, измијте ги и исечете ги на поголеми парчиња.

Овошје, зеленчук, месо или риба, може да се готват на три нивоа, заедно или засебно - зависно од потребното време за готвење на пареа.

Ако вашето бебе се навикнува на готвена храна, состојките кои сте ги зготвиле може да ги изблендирате во фина кашичка.

Милиметарската мерна скала на садот овозможува брзо, едноставно и прецизно дозирање на состојките. Со ова се поедноставуваат напредните рецепти, овозможувајќи ви да подготвите балансиран и вкусен оброк за вашето бебе.

Едноставна подготовка на бебешка храна

Механичко управување

Додаток за готвење на пареа

Димензии (ШxВxД): 31 × 23,5 × 16 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 30 × 26,2 × 20 cm

Нето тежина на апаратот: 2,2 kg

Бруто тежина на апаратот: 2,8 kg

Коментари

Нема коментари за овој производ.