HUGO BOSS The Scent for Her Gift Set EDP 100 ml

HUGO BOSS The Scent for Her Gift Set EDP 100 ml + Body Lotion 50 ml + mini EDP 7,4 ml
Цена:
Цена без ДДВ: 6.500,00 ден
Цена: 6.500,00 ден
hugo-boss-scent-for-her-gift-set-edp-1
hugo-boss-scent-for-her-edp-1_1
Опис Прекрасен мисрис со свежи цветни и овошни ноти и е лансиран на пазарот во 2016 год.

Заштитно лице на парфемот е моделот Anna Ewers

Мирисни ноти

Горни: Праска, Freesia

Средни: Osmanthus

Основни: Roasted cacao

Земја на потекло: Обединето Кралство

Марка: Hugo Boss

Тип: Парфимирана вода

Сезона: пролет/лето

Мирисна група: Цветни, Свежи

Коментари

Нема коментари за овој производ.