fbpx

GIVENCHY L'Interdit EDT 50 ml

L'Interdit Eau de Toilette од Givenchy е цветен, дрвенест и мошусен мирис за жени претставен во 2019 година.
GIVENCHY L'Interdit EDT 50 mlGIVENCHY L'Interdit EDT 50 ml
Цена:
Цена без ДДВ: 6.260,00 ден
Цена: 6.260,00 ден
Опис Креиран е од Dominique Ropion, Anne Flipo и Fanny Bal. Горна нота е афион, во срцето се тубероза, цвет од портокал и мошус, а во основата пачули и ветивер.

Мирисни ноти

Горни: Poppy

Средни: Orange blossom, Tuberose

Основни: Vetiver, Patchouli

Коментари

Нема коментари за овој производ.