fbpx

ESCADA Especially Delicate Notes EDT 75 ml

Аромата делува елегантно и префинето за безгрижни девојки, пролетно време и добро расположение.
ESCADA Especially Delicate Notes EDT 75 mlESCADA Especially Delicate Notes EDT 75 ml
Цена:
Цена без ДДВ: 4.990,00 ден
Цена: 4.990,00 ден
ESCADA Especially Delicate Notes EDT 75 ml
ESCADA Especially Delicate Notes EDT 75 ml
Опис Especially Escada Delicate Notes е свежа и лесна верзија на оригиналната Especially Escada, која се базира на нотата од роза. Аромата делува елегантно и префинето за безгрижни девојки, пролетно време и добро расположение. Претставен е во 2012 година, а е креација на парфимерката Jean-Michel Duriez.

Мирисни ноти

Горни: Pear, Grapefruit, Japanese rose

Средни: Ambrette seed, Rose

Основни: Woods, Musk

Коментари

Нема коментари за овој производ.
X

Регистрирај се за
е-магазин!

Веќе сте претплатени Кликнете тука за ажурирање

Биди во тек со најновите понуди