fbpx

ELIZABETH ARDEN White Tea Mandarin Blossom EDT 100 ml

Цветно дрвенест, мошусен мирис за жени.
ELIZABETH ARDEN White Tea Mandarin Blossom EDT 100 mlELIZABETH ARDEN White Tea Mandarin Blossom EDT 100 ml
Цена:
Цена без ДДВ: 4.500,00 ден
Цена: 4.500,00 ден
Опис White Tea Mandarin Blossom од Elizabeth Arden е цветно дрвенест, мошусен мирис за жени, кој беше претставен во 2020 година. Носот зад овој мирис е Gil Clavien.

Мирисни ноти

Горни: Mandarin orange, Bergamot, Lemon, Exotic fruits

Средни: Orange blossom, Jasmine, Neroli, White tea

Основни: Musk, Cedarwood, Osmanthus, Ambrox

Коментари

Нема коментари за овој производ.
X

Регистрирај се за
е-магазин!

Веќе сте претплатени Кликнете тука за ажурирање

Биди во тек со најновите понуди