NOA Next мобилен телефон

5 инчниот FWGA дисплеј ви овозможува било кое видео соодветно да биде прикажано, без кратења.
NOA Next мобилен телефонNOA Next мобилен телефон
Цена:
Цена без ДДВ: 5.890,00 ден
Цена: 5.890,00 ден
NOA Next мобилен телефон
NOA Next мобилен телефон
NOA Next мобилен телефон
NOA Next мобилен телефон
NOA Next мобилен телефон
Опис Дисплејот на NОА NEXT со 2.5D технологијата на уредот му дава свеж, нов изглед кој што се разликува од сличните модели. Проверете!

СЈАЈ

Металик финишот на новиот NОА NEXT дава посебен сјај, што го заокружува гламурозниот изглед на уредот.

Блесни како ѕвезда со новиот NОА NEXT!

ЗАОБЛЕН НА ВИСТИНСКИТЕ МЕСТА

Телото на NОА NEXT е ергономски заоблено, а тоа овозможува цврсто да го држите вашиот уред. Заоблениот дел дава и тенок, елегантен изглед што го прави телефонот атрактивен и уникатен, со дебелина до 5.5 мм.

НЕКА ИМА СВЕТЛИНА

Во новиот NОА NEXT вградивме двоен блиц со кој што вашите фотографии ќе бидат јасни дури и ако се сликани во темни услови. Со самото тоа, кога ќе се вратите од забава, ќе заборавите на нејасните и темни фотографии кои сте ги сликале со друг мобилен телефон.

ПОЧУВСТВУВАЈТЕ ЈА СЛОБОДАТА

Голем број на мобилни апликации и нови функции значително го ограничуваат векот на батеријата на модерните мобилни телефони.

Поради тоа вградивме батерија од 2300 милиампери во новиот модел NОА NEXT со кој што имате дури 300 часа во мирување.

Продолжете да се движите!

Технички карактеристики

Spreadtrum 7731

5" FW IPS 854*480

1GB RAM

8GB

Android 6.0

NOA NEXT

2300 mAh lithium

2MP front / 8MP back

3G

2 сим картички

143*71.5*9.5 mm

Коментари

Нема коментари за овој производ.