NOA N2 мобилен телефон

Достапен во златна и сребрена боја.
NOA N2 мобилен телефонNOA N2 мобилен телефон
Цена:
Цена без ДДВ: 12.990,00 ден
Цена: 12.990,00 ден
NOA N2 мобилен телефон
NOA N2 мобилен телефон
NOA N2 мобилен телефон
NOA N2 мобилен телефон
Опис Вашите информации, близу до Вас!

Чувањето на податоците на сервер е совршено кога треба да ги споделувате, но, внатрешната меморија ги чува вашите податоци во случај на проблеми на серверот. Поради тоа моделот NOA N2 има внатрешната меморија од 32GB и вашите приватни и бизнис податоци секогаш ќе ви бидат на дофат.

Поедноставена безбедност

Количината на доверливите бизнис податоци кои што треба да ги запаметиме се зголемува секој ден. Го поедноставивме целиот процес со додавање на сензор за отчитување на отпечаток од прст за заштита на Вашите податоци.

Светот на дланка

Социјалните медиуми и мобилната технологија не доближуваат повеќе од кога и да е, и чистотата на 5" дисплеј со висока резолуција (Full HD) ќе Ви овозможи да ги доживеете двете нешта. Допишувајте се, објавувајте статуси на социјалните мрежи и бидете во контакт со Вашите бизнис партнери, пријатели и семејството.

Допишувањето, објавувањето на статуси на социјалните мрежи, фотографирањето никогаш не биле позабавни!

Почестете се

NOA N2 работи на Андроид 7.0, а со тоа вашите апликации секогаш ќе функционираат на апдејтуван оперативен систем.

Секогаш во движење!

Ништо не не` иритира повеќе од празна батерија кога сме во движење. Сега, со 3850 mAh батерија на NOA N2 можете да бидете секогаш во тек со нештата!

Споделете од Ваша гледна точка

Предната 5 мегапикселна камера, во комбинација со задната 13 мегапикселна камера ќе Ви помогнат да ја пренесете Вашата порака до сите.

Технички карактеристики

MTK6737T quad core 1.5GHz 64bit

5“ inch FHD IPS SHARP 1920x1080px

3GB RAM

32GB Storage

3850 mAh lithium

Android 7.0

5MP front / 13MP back

4G LTE

Отклучување со отпечаток

142.7*69.3*8.9mm

Коментари

Нема коментари за овој производ.