NOA Hummer black мобилен телефон

Уживајте во природата со NOA Hummer, и бидете сигурни дека вашиот сопатник ќе ги има сите потребни функции без разлика дали патувате или уживате во природата и дивината!
NOA Hummer black мобилен телефонNOA Hummer black мобилен телефон
Цена:
Цена без ДДВ: 13.990,00 ден
Цена: 13.990,00 ден
NOA Hummer black мобилен телефон
NOA Hummer black мобилен телефон
NOA Hummer black мобилен телефон
NOA Hummer black мобилен телефон
NOA Hummer black мобилен телефон
Опис Елегантна издржливост

Комбинација на издржливост со елеганција во еден уред, NOA Hummer е идеален за сите кои што сакаат издржливост на уредот а притоа да не се изгуби од убавината.

ЗА ЕКСТРЕМНИ СИТУАЦИИ

ЦЕЛОСНА МЕТАЛНА РАМКА

ОДЛИЧЕН ОД СИТЕ СТРАНИ.

Една од карактеристиките на NOA Hummer е металната рамка комбинирана со алуминиум со гумирани перничиња што му даваат на уредот нелизгачка и цврста површина која што е лесно да се фати и држи дури и кога е натопен!

Отпорен на удар

Отпорен на притисок

Водоотпорен

Отпорен на гребење

NFC технологија

Двојно сателитско позиционирање GPS + GLONASS

Придружете се кон иднината со NOA Hummer!

Мобилните уреди постојано еволуираат и секојдневно наоѓаат нова употреба во нашите животи. Со NFC читачот, Вашите мобилни уреди можат да комуницираат со различни уреди со NFC и да се користи за различна примена, од препознавање се до користење на услуги за „виртуелен паричник“.

Излезете надвор, без оглед на временските услови

NOA Hummer има IP68 стандард, и ви овозможува да фотографирате за време на дожд или снег.

Фотографирајте и покажете ја Вашата уметничка страна!

Не ја пропуштајте акцијата!

Многу прекрасни видици се минливи. Со 13МР задна камера на Hummer , сите пејзажи на кои ќе наидете ќе бидат засекогаш забележани!

Користењето на компјутер за видео повици е излишно во време на се поголемата застапеност на мобилните телефони. Покажете кои сте преку 5 мегапикселната предна камера!

ИСТРАЖЕТЕ НОВИ СВЕТОВИ

Уживајте во природата со NOA Hummer, и бидете сигурни дека вашиот сопатник ќе ги има сите потребни функции без разлика дали патувате или уживате во природата и дивината!

Цврста метална рамка

Заштитно стакло Gorilla Glass

Долготрајна батерија

Двојно позиционирање

NFC технологија

Технички карактеристики

MT6737T Quad Core 1.5GHz

5” FHD IPS 1080*1920 px

2GB RAM / 16GB

3500 mAh

Fast charging

Android 7.0

5MP / 13MP

4G LTE, BT4.0, WiFi b/g/n

GPS + AGPS

NFC

153*78.9*12.6 mm

Коментари

Нема коментари за овој производ.