NOA H10le мобилен телефон

NOA H10le мобилен телефон - EISA BEST BUY SMARTPHONE 2017-2018.

NOA H10le мобилен телефонNOA H10le мобилен телефон
Цена:
Цена без ДДВ: 25.999,00 ден
Цена: 25.999,00 ден
NOA H10le мобилен телефон
NOA H10le мобилен телефон
NOA H10le мобилен телефон
NOA H10le мобилен телефон
NOA H10le мобилен телефон
NOA H10le мобилен телефон
Опис Достапен во црна и црвена боја.

Елегантен и забележителен

Тоа што често се користи, често и се испушта. Мобилните телефони не се исклучок.

За да бидете сигурни дека користењето на мобилниот телефон нема да биде скратено со некој негов лош пад, NOA H10le има алуминиумски дизајн кој што ги штити деликатните електронски делови во елегантна маска отпорна на удари.

Двојна 13 Мегапикселна задна камера

Двојната 13 Мегапикселна задна камера има авто фокус и автоматско сметање на температурата на боите - Навикнете се да имате перфектни фотографии со притискање на само едно копче!

Богатство од бои

Кај модерните мобилни телефони, најважна е потрошувачката на енергија. Поради тоа, NOA H10le има АМОЛЕД дисплеј кој што драстично ја намалува потрошувачката на батеријата се со цел да се продолжи ефективниот период на користење на вашиот мобилен телефон.

Чувајте ги вашите тајни

Здосадено Ви е да паметите пин броеви, гестикулации и други средства за заклучување на екранот? НОА Н10lе има сензор за читање на отпечаток преку кој што можете да го заклучувате и отклучувате вашиот уред со само еден допир. Приватноста никогаш не била поедноставна!

Технички карактеристики

MTK Helio X27 Ten core 2.6GHz

5.5” AMOLED display 1080*1920

4GB RAM

64GB

3800 mAh

Android 7.1.1

13MP / 2x13MP

4G LTE

GPS + A-GPS

Dual SIM

USB Type-C

154*76*7.1 mm

И многу повеќе од тоа!

Бесплатна достава до вашиот дом!

Коментари

Нема коментари за овој производ.