NOA H10 black мобилен телефон

Моќната 10-ка.
NOA H10 black мобилен телефонNOA H10 black мобилен телефон
Цена:
Цена без ДДВ: 22.490,00 ден
Цена: 22.490,00 ден
NOA H10 black мобилен телефон
NOA H10 black мобилен телефон
NOA H10 black мобилен телефон
NOA H10 black мобилен телефон
NOA H10 black мобилен телефон
Опис Горди сме што први во светот ви го претставуваме новиот процесор од Медиатек, Х27, кој што има 10 јадра!

Задна двојна 13 мегапикселна Самсунг камера - со четиристепен ЛЕД блиц

Предна 13 мегапикселна „селфи“ камера од Самсунг АМОЛЕД дисплеј

Посилен од било кога

Мобилните телефони се составен дел на нашите животи и се наши секојдневни придружници. Тоа значи дека страда нашата продуктивност и забава чекајќи да се наполнат батериите на нашите мобилни телефони.

Поради тоа Н10 има батерија од 4000мА со брзо полнење и со тоа пократко е времето на чекање за полнење на уредот!

Моќ

Процесорот на Медиатек Хелио Х27 2.6 Гига херци со 10 јадра прави вашиот уред да работи беспрекорно и покрај комплицираните апликации кои што се нудат како и за апликациите кои допрва ќе се нудат!

Количината на информации која што се креира за време на користење на нашите уреди се зголемува од ден на ден и потребно е место за чување на овие информации. Поради тоа, моделот НОА Н10 има внатрешна меморија од 32ГБ. Зачувајте ги Вашите прекрасни моменти на Вашиот Н10!

РЕВОЛУЦИОНЕРНИ 3х13 МП камери

Предната камера со 13 МП е опремена со нежна блиц технологија и пикселна точност!

Чувајте ги вашите тајни

Здосадено Ви е да паметите пин броеви, гестикулации и други средства за заклучување на екранот? НОА Н10lе има сензор за читање на отпечаток преку кој што можете да го заклучувате и отклучувате вашиот уред со само еден допир. Приватноста никогаш не била поедноставна! Фокусирајте се на тоа што е важно Задната двојна камера на NOA H10 Ви овозможува да ги рефокусирате вашите слики, дури и по нивното зачувување. Само поместете го слајдерот од лево кон десно и изберете кој објект треба да биде во фокус и креирајте различни верзии од една слика. Разбудете ја Вашата креативност со Н10!

Изгледајте природно на секоја слика

5.5" 1080p Full HD Дисплеј

Заоблениот Sharp 2.5D екран има можност за прикажување на милиони бои кои се комбинираат за да прикажат неверојатни перспективи!

Удобен

Оперативниот систем на НОА Н10 се базира на популарниот Android Marshmallow кој што се покажа како стабилен и пристапен.

Задоволете ги Вашите апетити со новиот Marshmallow оперативен систем

Технички карактеристики

MediaTek Helio X27 10-core 2.6GHz

5.5” FullHD SHARP 1080*1920px

SAMSUNG 4GB RAM

SAMSUNG 32GB

4000 mAh lithium

Android 6.0

front 13MP / back 2x13MP

4G LTE

GPS + AGPS Navigator

Dual SIM

USB Type-C fast charging

154*76*8.2 mm

И многу повеќе од тоа!

Коментари

Нема коментари за овој производ.