iPhone SE 32GB

Достапен во црнa, златна, мат црно, златна розева и сребрена боја.
iPhone SE 32GBiPhone SE 32GB
Цена:
Цена без ДДВ: 30.999,00 ден
Цена: 30.999,00 ден
iPhone SE 32GB
iPhone SE 32GB
iPhone SE 32GB
iPhone SE 32GB
iPhone SE 32GB
Опис Димензии и тежина Висина: 4,87 инчи (123,8 мм)

Ширина: 2,31 инчи (58,6 мм)

Длабочина: 0,30 инчи (7,6 мм)

Тежина: 3,99 унци (113 грама)

Покажи 4 "ретински приказ

Резолуција 1336 x 640

Екран Retina дисплеј

4-инчен (дијагонален) широк екран со повеќенаменски допир со LED позадинско осветлување

Резолуција од 1136 до 640 пиксели на 326 ppi

Сооднос на контрастот од 800: 1 (типичен)

500 cd / m2 максимална осветленост (типична)

Целосен sRGB стандард

Олеофобни премази отпорни на отпечатоци

Поддршка за прикажување на повеќе јазици и ликови истовремено

Камера со 12 мегапикселна iSight камера со 1.22μ пиксели

Фотографии во живо

Автоматски фокус со фокус пиксели

Точно тон блиц

Панорама (до 63 мегапиксели)

Автоматски HDR за фотографии

Контрола на изложеност

Режим на забрзување

Режим на тајмер

ƒ / 2,2 отвор

Пет-елемент леќа

Хибриден инфрацрвен филтер

Сензор за осветлување на задната страна

Сафир кристално леќа капак

Автоматска стабилизација на сликата

Подобрено мапирање на локални тонови

Подобрено намалување на шумот

Детекција на лице

Фото гео-ознаки

Чип А9 чип со 64-битна архитектура

Вграден M9 копроцесор за движење

Видео снимање 4K видео снимка (3840 на 2160) со 30 fps

1080p HD видео снимање со 30 fps или 60 fps

720p HD видео снимање со 30 fps

Точно тон блиц

Slo-mo видео поддршка за 1080p на 120 fps и 720p на 240 fps

Видео застанува со стабилизација

Кино видео стабилизација (1080p и 720p)

Континуирано видео со автоматски фокус

Подобрено намалување на шумот

Земете фотографии од 8 мегапиксели додека снимате 4K видео

Зум на репродукција

3x зум

Детекција на лице

Видео гео-ознаки

Мобилни и безжични

Модел A1662 *

LTE (бендови 1, 2, 3, 4, 5, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 29)

CDMA EV-DO Rev. A (800, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)

UMTS / HSPA + / DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)

GSM / EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

Модел A1723 *

LTE (бендови 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28)

TD-LTE (бендови 38, 39, 40, 41)

TD-SCDMA 1900 (F), 2000 (A)

CDMA EV-DO Rev. A (800, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)

UMTS / HSPA + / DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)

GSM / EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

802.11a / b / g / n / ac Wi-Fi

Bluetooth 4.2 безжична технологија

NFC

* За да го идентификувате бројот на вашиот iPhone, видете http://support.apple.com/kb/HT3939. За детали за поддршката за LTE, контактирајте со вашиот оператор и погледнете на www.apple.com/iphone/LTE/. Поддршката за мобилната технологија се заснова на број на моделот на iPhone и конфигурација за CDMA или GSM мрежи.

ID на допир Отпечаток од прст, вграден во копчето Home

Локација со помош на GPS и ГЛОНАСС

Дигитален компас

Wi-Fi

Мобилен

Микролокација на iBeacon

Видео повик за FaceTime видео повик преку Wi-Fi или мобилен

Аудио Повикувајќи FaceTime аудио

Глас преку LTE (VoLTE) 4

Повикување на Wi-Fi4

Поддржани аудио формати Подржани аудио формати: AAC (8 до 320 Kbps), Заштитен AAC (од iTunes Store), HE-AAC, MP3 (8 до 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (формати 2, 3, 4, , AAX и AAX +), Apple Lossless, AIFF и WAV

Максимална ограничување за волумен што може да се конфигурира за корисникот

Видео формат AirPlay Огледала, фотографии, аудио и видео на Apple TV (втора генерација или подоцна)

Видео mirroring и видео излез поддршка: До 1080p преку Молња дигитален AV адаптер и молња до VGA адаптер (адаптери се продаваат одделно) Поддржани видео формати: H.264 видео до 4K, 30 фрејмови во секунда, висок профил ниво 4.2 со AAC-LC аудио до 160 Kbps, 48kHz, стерео аудио во. M4V,. Mp4 и. MOV формати на датотеки; MPEG-4 видео до 2,5 Mbps, 640 x 480 пиксели, 30 фрејмови во секунда, едноставен профил со AAC-LC аудио до 160 Kbps по канал, 48kHz, стерео аудио во .m4v, .mp4 и .mov формати на датотеки; Движење JPEG (M-JPEG) до 35 Mbps, 1280 на 720 пиксели, 30 слики во секунда, аудио во излез, PCM стерео аудио во .avi формат на датотека

Моќ и батерија Време за разговор:

До 14 часа на 3G

Интернет употреба:

До 12 часа на 3G,

до 13 часа на LTE,

до 13 часа на Wi-Fi

Репродукција на видео:

До 13 часа

Аудио репродукција:

До 50 часа

Време на подготвеност:

До 10 дена

Вградена литиум-јонска батерија на полнење

Полнење преку USB на компјутерски систем или адаптер за напојување

Сензори сензор за допир со отпечатоци од допир

Триосен жиро

Акцелеметар

Сензор за близина

Сензор за амбиентална светлина

Оперативен систем iOS 9

Најнапредниот мобилен оперативен систем во светот добива големи подобрувања на вградените апликации, попаметни Siri и пребарување, и многу повеќе.

Апликации Вградените апликации се суштински дел од вашиот iPhone искуство и ефикасно се дизајнирани да користат помалку од 150MB меморија. Камера, фотографии, здравје, пораки, телефон, FaceTime, пошта, музика, паричник, сафари, мапи, календар, iTunes продавница, продавница за апликации, белешки, вести, контакти, iBooks, игра центар, време, потсетници, часовник, видеа, акции , Калкулатор, Гласовни мемории, Компас, Подкасти, Гледајте, Совети, iCloud диск, Најдете мојот iPhone, Најдете ги моите пријатели

Системски барања Епл ID (потребни за некои функции)

Интернет пристап

Синхронизирањето со iTunes на Mac или PC бара:

Mac: OS X v10.8.5 или понова

PC: Windows 7 или подоцна

iTunes 12.3.3 или понова (бесплатно симнување од www.itunes.com/download)

SIM-картичка Нано-СИМ

iPhone SE не е компатибилен со постоечките микро-SIM картички.

Што има во кутијата? iPhone со iOS

ИНТЕРНАЦИОНАЛНА ГАРАНЦИЈА

Бесплатна достава до вашиот дом!

Коментари

Нема коментари за овој производ.