iPhone 8 64GB

Со избор на бои Silver, Gold или Space Grey.

iPhone 8 64GBiPhone 8 64GB
Цена:
Цена без ДДВ: 51.990,00 ден
Цена: 51.990,00 ден
iPhone 8 64GB
iPhone 8 64GB
iPhone 8 64GB
iPhone 8 64GB
iPhone 8 64GB
iPhone 8 64GB
Опис Ретинa HD дисплеј

4.7-инчен (дијагонален) LCD дисплеј со широк екран со мулти-допир со IPS-технологија

Резолуција од 1334 до 750 пиксели на 326 ppi

Сооднос на контрастот од 1400: 1 (типичен)

Широк екран во боја (P3)

3D допир

Максимална осветленост од 625 cd / m2 (типична)

Пиксели со дво-домен за широки агли на гледање

Олеофобни премази отпорни на отпечатоци

Поддршка за прикажување на повеќе јазици и ликови истовремено

Номинална IP67 според IEC стандардот 60529

Чип A11 Bionic чип со 64-битна архитектура

Невронски мотор

Вграден M11 движечки копроцесор

Камера

12MP камера

Широкоаголни и телефото фотоапарати со 12MP

ƒ / 1,8 отворот

Широк агол: ƒ / 1,8 бленда

Телефото: ƒ / 2,8 отвор

Дигитален зум до 5x

Оптички зум; дигитален зум до 10x

- Режим на портрет

- портрет осветлување (бета)

Двата модели:

Оптичка стабилизација на сликата

Леќи со шест елементи

Quad-LED блиц со точен тон со бавна синхронизација

Панорама (до 63MP)

Сафир кристално леќа капак

Сензор за осветлување на задната страна

Хибриден инфрацрвен филтер

Автоматски фокус со фокус пиксели

Допрете за да фокусирате со фокус пиксели

Фотографии во живо со стабилизација

Широко фотографирање на фотографии и фотографии во живо

Подобрено мапирање на локални тонови

Детектирање на телото и лицето

Контрола на изложеност

Намалување на шумот

Автоматски HDR за фотографии

Автоматска стабилизација на сликата

Режим на забрзување

Режим на тајмер

Фото гео-ознаки

Зафатени формати на слики: HEIF и JPEG

Видео снимање

4K видео снимање на 24 fps, 30 fps, или 60 fps

1080p HD видео снимање со 30 fps или 60 fps

720p HD видео снимање со 30 fps

Оптичка стабилизација на сликата за видео

Оптички зум; 6x дигитален зум (само за iPhone 8 Plus)

Quad-LED True Tone блиц

Slo-mo видео поддршка за 1080p на 120 fps или 240 fps

Видео стабилизација

Кино видео стабилизација (1080p и 720p)

Континуирано видео со автоматски фокус

Детектирање на телото и лицето

Намалување на шумот

Земете 8MP фотографии додека снимате 4K видео

Зум на репродукција

Видео гео-ознаки

Зачувани видео формати: HEVC и H.264

FaceTime HD камера

7MP камера

1080p снимање на HD видео

Ретина Блиц

ƒ / 2,2 отвор

Широко фотографирање на фотографии и фотографии во живо

Автоматски HDR

Сензор за осветлување на задната страна

Детектирање на телото и лицето

Автоматска стабилизација на сликата

Режим на забрзување

Контрола на изложеност

Режим на тајмер

ID на допир

Сензор за отпечатоци вграден во копчето Home

Јаболко плати

Плаќајте со вашиот iPhone користејќи Touch ID во продавници, во рамките на апликации и на интернет

Целосни купувања направени со Apple Pay на вашиот Mac

Примање и откупување награди со карти за наградување

802.11ac Wi-Fi со MIMO

Bluetooth 5.0 безжична технологија

NFC со режим за читање

Локација

Assisted GPS, GLONASS, Galileo и QZSS

Дигитален компас

Wi-Fi

Мобилен

Микролокација на iBeacon

Видео повик4

FaceTime видео повик преку Wi-Fi или мобилен

Аудио Повикувајќи4

FaceTime аудио

Глас преку LTE (VoLTE) 5

Повикување со Wi-Fi5

Репродукција на аудио

Поддржани аудио формати: AAC-LC, HE-AAC, HE-AAC v2, Заштитен AAC, MP3, Линеарен PCM, Apple Lossless, FLAC, Dolby Digital (AC-3), Dolby Digital Plus (E-AC-3) и Звук (формати 2, 3, 4, звучни подобрени аудио, AAX и AAX +)

Максимална ограничување за волумен што може да се конфигурира за корисникот

Репродукција на видео

Поддржани видео формати: HEVC, H.264, MPEG-4 дел 2 и Motion JPEG

Поддржува Dolby Vision и HDR10 содржина

AirPlay Mirroring, фотографии и видео на Apple TV (втора генерација или подоцна) 6

Го користите вашиот глас за да испраќате пораки, да ги поставувате потсетниците и друго

Добијте интелигентни предлози во пораките, поштата, QuickType и друго

Активирај само со твојот глас користејќи "Еј Сири"

Слушајте и идентификувајте песни

Насловна / сензор за допир со сензор за допир нагоре / надолуНазад / Нечујно копчеСамо копчеВграден стерео звучникПоврзување на светлотоПоврзан микрофонВграден стерео звучник

Време за разговор (безжично):До 14 часа

Интернет употреба:До 12 часа

Видео репродукција (безжично):До 13 часа

Репродукција на звук (безжично):До 40 часа

ИНТЕРНАЦИОНАЛНА ГАРАНЦИЈА

Бесплатна достава до вашиот дом!

Коментари

Нема коментари за овој производ.