iPhone 7 32GB

Достапен во црнa, златна, мат црно, златна розева и сребрена боја.
iPhone 7 32GBiPhone 7 32GB
Цена:
Цена без ДДВ: 47.490,00 ден
Цена: 47.490,00 ден
iPhone 7 32GB
iPhone 7 32GB
iPhone 7 32GB
iPhone 7 32GB
iPhone 7 32GB
iPhone 7 32GB
Опис Складирање (конфигурибилни производи) 32 GB, 128 GB, 256 GB

Димензии и тежина

Висина: 5.44 инчи (138.3 мм)

Ширина: 2,64 инчи (67,1 милиметри)

Ретинa HD дисплеј

4,7-инчен (дијагонален) широк екран со LED позадинско осветлување

Мулти-допир дисплеј со IPS технологија

Резолуција од 1334 до 750 пиксели на 326 ppi

Сооднос на контрастот од 1400: 1 (типичен)

Широк екран во боја (P3)

Максимална осветленост од 625 cd / m2 (типична)

Пиксели со дво-домен за широки агли на гледање

Олеофобни премази отпорни на отпечатоци

Поддршка за прикажување на повеќе јазици и ликови истовремено

Прикажи зум

12MP камера

ƒ / 1,8 отворот

Дигитален зум до 5x

Оптичка стабилизација на сликата

Леќи со шест елементи

Quad-LED True Tone блиц

Панорама (до 63 мегапиксели)

Сафир кристално леќа капак

Сензор за осветлување на задната страна

Хибриден инфрацрвен филтер

Автоматски фокус со фокус пиксели

Допрете за да фокусирате со фокус пиксели

Фотографии во живо со стабилизација

Широко фотографирање на фотографии и фотографии во живо

Подобрено мапирање на локални тонови

Детектирање на телото и лицето

Контрола на изложеност

Намалување на шумот

Автоматски HDR за фотографии

Автоматска стабилизација на сликата

Режим на забрзување

Режим на тајмер

Фото гео-ознаки

FaceTime HD камера

7-мегапикселна фотографии

1080p снимање на HD видео

Ретина Блиц

ƒ / 2,2 отвор

Широко фотографирање на фотографии и фотографии во живо

Автоматски HDR

Сензор за осветлување на задната страна

Детектирање на телото и лицето

Автоматска стабилизација на сликата

Режим на забрзување

Контрола на изложеност

Режим на тајмер

4K видео снимање со 30 fps

1080p HD видео снимање со 30 fps или 60 fps

720p HD видео снимање со 30 fps

Оптичка стабилизација на сликата за видео

Оптички зум на 2x; 6x дигитален зум (само за iPhone 7 Plus)

Quad-LED True Tone блиц

Slo-mo видео поддршка за 1080p на 120 fps и 720p на 240 fps

Видео застанува со стабилизација

Кино видео стабилизација (1080p и 720p)

Континуирано видео со автоматски фокус

Детектирање на телото и лицето

Намалување на шумот

Земете фотографии од 8 мегапиксели додека снимате 4K видео

Зум на репродукција

Видео гео-ознаки

Мобилни и безжични FDD-LTE (бендови 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 27, 28, 29, 30)

TD-LTE (бендови 38, 39, 40, 41)

UMTS / HSPA + / DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)

GSM / EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

802.11a / b / g / n / ac Wi-Fi со MIMO

Bluetooth 4.2 безжична технологија

NFC

ID на допир Отпечаток од прст, вграден во копчето Home

Локација со помош на GPS и ГЛОНАСС

Дигитален компас

Wi-Fi

Видео повик за FaceTime видео повик преку Wi-Fi или мобилен

Аудио Повикувајќи FaceTime аудио

Поддржани аудио формати Подржани аудио формати: AAC (8 до 320 Kbps), Заштитен AAC (од iTunes Store), HE-AAC, MP3 (8 до 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (формати 2, 3, 4, , AAX и AAX +), Apple Lossless, AIFF и WAV корисникот може да се конфигурираат

ИНТЕРНАЦИОНАЛНА ГАРАНЦИЈА

Бесплатна достава до вашиот дом!

Коментари

Нема коментари за овој производ.