Количка Lux Premium

Практична и удобна количка која ќе стане најнеопходната опрема секогаш кога ќе излезете од дома
Количка Lux PremiumКоличка Lux Premium
Цена:
Цена без ДДВ: 8.990,00 ден
Цена: 8.990,00 ден
Количка Lux Premium
Количка Lux Premium
Количка Lux Premium
Опис Дефинитивно ги чекате вашите први прошетки, нови искуства и интересни екскурзии. Практична и удобна количка која ќе стане најнеопходната опрема секогаш кога ќе излезете од дома.

Количката Лукс Премиум е лесна спортски количка во која ќе се вљубите на прв поглед. Таа има трендовски модерен дизајн и функционалност, а покрај тоа, ќе му понуди на вашето дете секаков вид на удобност кој му е потребна. Количката е со чисти линии и минималистички изглед која е вистинскиот избор за секоја мајка.

Количката има прилагодлив потпирач за грб. Безбедноста на детето е обезбедена со сигурносна преграда и систем за заклучување од 5 точки. Под седиштето е пространа и многу практична корпа за купување.

Дали сте подготвени за нови авантури?

Карактеристики:

продолжениот покрив го штити детето од сончевите зраци,

алуминиумска рамка,

удобна и лесно достапна корпа за купување,

прилагодлива подлога за нозе,

детали од еко-кожа: рачка и преден штитник,

Држач за чаша, шише

капацитет на оптоварување: до 22 кг.

количката тежи: 6,6 кг,

димензии на отворена количка: 90 x 56 x 104 см,

димензии на преклопена количка: 92 x 56 x 39 см.

Коментари

Нема коментари за овој производ.