Количка Brevi Presto Trio

Содржи торба, зимска прекривка и кабаница за дожд.
Цена:
Цена без ДДВ: 33.900,00 ден
Цена: 33.900,00 ден
Опис Количката Brevi Presto ви овозможува да се движите лесно и брзо.

Алуминиумскиот рам е лесен (6,9 кг), минималистички стил и ефективен дизајн кој воедно овозможува лесно управување и удобност за вашето дете. Практична количка со систем за брзо склопување.

Седиштето е реверзибилно, широко 58 см и овозможува движење во тесен простор и гужва, лесен пристап во лифт или автобус.

Оваа количка нуди можност да се комбинира со лесна корпа за бебе или Smart транспортер седиште за во автомобил 0+.

Количка:

*Реверзибилно седиште- детето ќе ужива во возењето и ќе има можност да ги гледа своите родители. 3 Позиции на прилагодување на наслонот.

*Висина на седиштето – овозможува да се користи количката како столче за хранење бидејки совршено се вклопува и одговара на висина на маса.

Воедно високото седиште на количката овозможува детето да седи повисоко од штетните гасови од автомобилите.

*Задни тркала кои може да се вадат- идеални за возење по различни терени. Идеални за урбани прошетки но и за прошетки на нерамен терен благодарение на предните тркала кои се ротирачки.

*Кочници со амортизери – му овозможува удобност на детето.

*Голема настрешница која се одвојува со патент.

*Наслонот за нозете може да се прилагоди во 5 позиции.

*Цврсти гуми со одлична отпорност на абење.

Транспортер-Седиште за во автомобил 0+

Седиштето за во автомобил е во согласност со ECE R44/04 стандардите за превоз на деца до 13 кг (Група 0+) има ергономско седиште со пернички во различна дебелина и настрешница која се прилагодува.

*Возраст: до 14 месеци (13 кг)

*Може да се постави на задно седиште во возилото прицврстено обратно од правецот на возење или на предно седиште без воздушни перничиња.

*Лесно одкопчување и закопчување на седиштето.

*3 позиции на рачката за носење, овозможува поголема стабилност кога седиштето е поставено на база.

*Штитник од сонце/ветер- вклучен со производот.

*Меко перниче граничник за новороденче.

*Лесно поставување со безбедносните каиши од возилото.

*Ергономска рачка, може да се прилагоди со една рака и практично за носење.

*Безбедносните каиши и токата за заклучување се поставени со меки перничиња.

*Безбедносниот појас може да се прилагоди само со една рака.

*Навлака од специјален материјал која може да се одстрани и да се пере на 30°C.

*Практична фиока за чување предмети од задната страна на транспортерот.

*Може да се користи како релаксатор или како статично легло благодарение на обликот на долниот дел на транспортерот.

Корпа

Оваа количка е модуларен систем со корпата која е во согласност со ECE R44/04 (Група0/0-9 месеци) и седиштето за автомобил Smart 0+ Внатрешните димензии на корпата 73/33 см, внатрешната поставеност, внатрешниот вентилационен систем овозможуваат најдобар комфор на детето.

*Цврстата школка е изработена од нетоксичен, лесен, издржлив и отпорен на удари полипропилен.

*Мемориската функција го прави закопчувањето и откопчувањето полесно.

*Заоблената рачка е со ергономски дел за држење и ракување.

*Наслонот може лесно да се прилагоди.

*Лесен проток на воздух преку настрешницата и фронталната заштита од сонце.

*Прекривка која ќе го заштити бебето од студ.

*Внатрешен систем за регулирање на влажноста на воздухот.

Коментари

Нема коментари за овој производ.