fbpx

Winix U450 прочистувач на воздух

За оптимална површина 45 м2.
Winix U450 прочистувач на воздухWinix U450 прочистувач на воздух
Цена:
Цена без ДДВ: 21.999,00 ден
Цена: 21.999,00 ден
Winix U450 прочистувач на воздух
Winix U450 прочистувач на воздух
Winix U450 прочистувач на воздух
Опис Winix Signature U450 прочистувачите на воздух користат напредни технологии кои чистат ПМ честички, прав, полен, првут од домашни миленици, чад, спори од мувла, редуцираат разни хемикалии што се присутни во вашиот дом. Го прочистува воздухот во пет фази на прочистување, префилтер кој се пере ги филтрира крупните честички, CleanCell технологијата ги неутрализира бактериите и вирусите. Хепа филтерот со ефикасност од 99,97% ги филтрира честичките поголеми од 0,3 микрометри (PM2.5, PM10). Напреден филтер со активен јаглен (AOC, advanced odor contol) абсорбира разни хемикалии од воздухот. PlasmaWave™ технологијата ги разградува хемикалиите, бактериите, вирусите и други штетни честички на молекуларно ниво. 4 брзини на работа. Со уредот е вклучен сет фитри за една година.

Уредите се безбедни бидејќи не произведуваат отровен озон

Ги отстранува ПМ честичките пололеми од 0,3 микрони (PM2.5, PM10)

HEPA филтерот во комбинација со PlasmaWave® технологијата ги елиминираат бактериите и вирусите

Го отстратнува првутот од милениците и ситни влакна

Го елеминира поленот од воздухот. Особено корисно за алергични

Ги отстранува спорите од мувла

Го редуцира чадот од цигари

Активниот јаглен редуцира разни хемикалии

Тежина 8.5kg

Димензии 36 X 52 x 69 cm

Оптимална површина (потврдена од AHAM) 45м2

Антибактериски третмант CleanCel

Далечински управувач Вклучено

CADR индекс (прав/полен/чад) 298/343/291 (507/583/498 m3/h)

Гаранција 2 години

Брзини на вентилатор 4 (спора, средна, брза, турбо)

Проток на воздух 84/186/300/500 m3/h

Ниво на бучава 27/38/50/60 db

Тип на мотор BLDC (без четкици, потивок, долг век на живот)

VOC сензор Има (volatile organic compounds, сензор за хемикалии и некои мириси)

Сензор за честички Нема

Моќност 11/20/40/110 W

Режим на работа рачен, автоматски – денски/ноќен. Автоматскиот е базиран на VOC сензор

Промена на касета со филтри 1 година

Боја Бела со сив/црн панел.

Напојување 220V

Сертификати AHAM, ECARF, Allergy.uk, RoHS, CE, California ARB

Упатство за употреба MK, EN

Произведено во Кореја

Коментари

Нема коментари за овој производ.
X

Регистрирај се за
е-магазин!

Веќе сте претплатени Кликнете тука за ажурирање

Биди во тек со најновите понуди