fbpx

Winix Tower QS прочистувач на воздух

WINIX Tower QS прочистувач со сензор за ПМ честички и JBl звучници.
Winix Tower QS прочистувач на воздухWinix Tower QS прочистувач на воздух
Цена:
Цена без ДДВ: 19.999,00 ден
Цена: 19.999,00 ден
Winix Tower QS прочистувач на воздух
Winix Tower QS прочистувач на воздух
Опис WINIX Tower QS прочистувач со сензор за ПМ честички и JBl звучници. Прочистувачот сам ја регулира брзината со помош на претцизниот сензор за ПМ честички. Во исто време можете да уживате со квалитетниот звук од JBL звучниците кои можат да се поврзат со вашиот телефон преку Bluetooth. Прочистува од ПМ честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии. Го прочистува воздухот во 4 фази на прочистување, префилтер, филтер со активен јаглен (Coated Deodorization Carbon Filter) кој ги редуцира хемикалиите, вистински ХЕПА филтер кој ги филтрира ПМ честичките поголеми од 0,3 микрометри (PM2.5, PM10), WINIX PlasmaWave® технологија кога ги редуцира хемикалиите. Со уредот е вклучен сет филтри за првата година

Уредите се безбедни бидејќи не произведуваат отровен озон

Ги отстранува ПМ честичките пололеми од 0,3 микрони (PM2.5, PM10)

HEPA филтерот во комбинација со PlasmaWave® технологијата ги елиминираат бактериите и вирусите

Го отстратнува првутот од милениците и ситни влакна

Го елеминира поленот од воздухот. Особено корисно за алергични

Активниот јаглен редуцира разни хемикалии

Звучници: JBL 41mm 2 X 8W dual passive radiator, SPL : 80dB @1W/1m, Impedance : 4ohm, Frequency range : 90Hz~20kHz

Конекција со мобилен BlueTooth 2.4 GHz (2402 ~ 2480 MHz) compatible with HSP, HFP, A2DP, AVPVP

Тежина 7.7kg

Димензии 31 X 75 x 31 cm

Оптимална површина (AHAM) 30м2

Максимален капацитет (Според ECARF) инфо 90м2 (за 1 час на најголема брзина ќе редуцира 95% од честичките поголеми од 3 микрометри)

CADR индекс (прав/полен/чад) 207/221/218 (352/376/371 m3/h)

Гаранција 2 години

Брзини на вентилатор 5 (ноќна, спора, средна, брза, турбо)

Проток на воздух 72/81/144/220/366 m3/h

Ниво на бучава 30.5/33.7/39.2/44.8/52.7 db

Тип на мотор BLDC (без четкици, потивок, долг век на живот)

VOC сензор Нема

Сензор за честички Има

Моќност 3W sleep, 55W turbo

Режим на работа рачен, автоматски – денски/ноќен. Автоматскиот режим го контролира сензорот за ПМ честички и во зависност од загаденоста ја регулира брзината.

Промена на филтри 1 година

Боја Бела.

Напојување 220V

Упатство за употреба EN

Произведено во Кореја

Коментари

Нема коментари за овој производ.
X

Регистрирај се за
е-магазин!

Веќе сте претплатени Кликнете тука за ажурирање

Биди во тек со најновите понуди