fbpx

Прочистувач на воздух Mi Air Purifier 2S

Прочистува оптимално до 37м2.
Прочистувач на воздух Mi Air Purifier 2SПрочистувач на воздух Mi Air Purifier 2S
Цена:
Цена без ДДВ: 11.999,00 ден
Цена: 11.999,00 ден
Прочистувач на воздух Mi Air Purifier 2S
Прочистувач на воздух Mi Air Purifier 2S
Прочистувач на воздух Mi Air Purifier 2S
Прочистувач на воздух Mi Air Purifier 2S
Прочистувач на воздух Mi Air Purifier 2S
Опис Трослоен филтер

Филтерот се состои од 3 нивоа на филтрација создадени од Toray HEPA филтер и активен јаглен. Прочистува ПМ 2.5, ПМ 0.3 до 0.5, полен, прашина, честички, човечки и животински влакна.

Smart уред

Апликацијата Xiaomi Mi Home овозможува да го надгледувате квалитетот на воздух во Вашиот дом директно од телефон во секое време и да го користете Вашиот телефон како далечинско за вклучување, исклучување и префрлување на различен режим според моменталните потреби. Дополнително уредот Ви овозможува да ја измерите загаденоста, влажноста и температурата на воздухот во Вашиот дом. Уредот сам препознава кога треба да се уклучи и исклучи за да го одржува воздухот секогаш чист и свеж.

Брзо прочистување

Цилиндричниот филтер од 360 ° го прочистува воздухот поефикасно од секоја насока во споредба со конвенционалните воздушни прочистувачи. Нуди висока стапка на чист воздух од 310m3 / h (Clean Air Delivery Rate - CADR) и потребни се само 10 минути за да го циркулира прочистениот воздух во Вашата соба.

Oled екран кој го прикажува квалитетот на воздухот што го дишете

Ултра-тивок и енергетски ефикасен

Уредот троши од 1,5W-35W. Споредбено троши струја колку само една LED светилка.

Спецификации:

Прочистува оптимално до 37м2 (310m3/час)

Wi-Fi модул

Сензор за квалитет на воздух SHINYEI (Japan)

Сензор за топлина и влажност на воздухот Sensirion AG (Switzerland)

Потрошувачка од 1.5 W од 35 W

360 степени филтрација

Номинална снага: 29w

Моќност при подготвеност: 2w

Номинален влез: ac 100 - 240v

Номинален излез: dc 24v

Номинална фреквенција: 50 / 60hz

Димензија на производот: 24 x 24 x 52cm

Тежина: 4.5kg (вклучен филтер)

Коментари

Нема коментари за овој производ.
X

Регистрирај се за
е-магазин!

Веќе сте претплатени Кликнете тука за ажурирање

Биди во тек со најновите понуди