fbpx

Gorenje VC2303RCYIV правосмукалка HEPA

Опремени со двоен ХЕПА филтер, правосмукалките на Gorenje овозможуваат филтрирање на воздухот во повеќе фази.
Gorenje VC2303RCYIV правосмукалка HEPAGorenje VC2303RCYIV правосмукалка HEPA
Цена:
Цена без ДДВ: 7.100,00 ден
Цена: 7.100,00 ден
Gorenje VC2303RCYIV правосмукалка HEPA
Gorenje VC2303RCYIV правосмукалка HEPA
Gorenje VC2303RCYIV правосмукалка HEPA
Gorenje VC2303RCYIV правосмукалка HEPA
Gorenje VC2303RCYIV правосмукалка HEPA
Опис Пластичен сад SUPRA POWER

Максимална моќност на моторот: 2.300 W

Материјал на цевката: Алуминиум

Универзална четка

Двојна ХЕПА филтрација

Радиус: 19 m

Вид на правосмукалка: За суво чистење

Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Нежен старт на моторот (Soft start)

Максимална моќност на моторот: 2.300 W

Минимална моќност на моторот: 400 - 600 W

Моќ на всисување: 430 W

Проток на воздух: 40 L/s

Проток на воздух: 25 kPa

Двојна ХЕПА филтрација

Волумен на садот за прашина: 1,7 l

Проток на воздух: 40 L/s

Ниво на филтрација: 9

Гумирани тркалца

Број на тркала: 3

Должина на приклучен кабел: 7 m

Радиус: 19 m

Начин на чување: Исправено или хоризонтално

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Турбо четка

Рачка за пренесување

Додаток за оставање на цевката

Намотување на кабелот

Боја: Боја Црвена

Индикатор за празнење на садот за прашина

Материјал на цевката: Алуминиум

Нежен старт на моторот (Soft start)

Должина на телескопската цевка: 92 cm

Намотување на кабелот

Тип на цевка: Телескопска

Тип на правосмукалка: Пластичен сад

Опремени со двоен ХЕПА филтер, правосмукалките на Gorenje овозможуваат филтрирање на воздухот во повеќе фази. Првиот ХЕПА издувен филтер задржува 90% од сите честички, што значи дека ги задржува дури и трошките. Вториот ХЕПА филтер се наоѓа на дното од садот за прав. Тој ги задржува и најмалите честички на прав во садот, со што го одржува воздухот перфектно чист.

Нашите правосмукалки работат тивко. Отсега, нема да вознемирувате никого ако правосмукалката работи доцна навечер или пак рано наутро. Дополнително, правосмукалките се опремени со гумени тркалца кои нема да го оштетат подот. Кога ќе завршите со работа, нема да има траги од тркалца и никакви траги од прав.

Димензии (ШxВxД): 42 × 28 × 29,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 53,5 × 31,5 × 37 cm

Нето тежина на апаратот: 4,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 8,4 kg

Приклучна моќ: 2.000 W

Коментари

Нема коментари за овој производ.
X

Регистрирај се за
е-магазин!

Веќе сте претплатени Кликнете тука за ажурирање

Биди во тек со најновите понуди