fbpx

Dirt Devil DD 698-3 правосмукалка на батерија

Лесна, безжична рачна правосмукалка.
Dirt Devil DD 698-3 правосмукалка на батеријаDirt Devil DD 698-3 правосмукалка на батерија
Цена:
Цена без ДДВ: 15.999,00 ден
Цена: 15.999,00 ден
Dirt Devil DD 698-3 правосмукалка на батерија
Dirt Devil DD 698-3 правосмукалка на батерија
Dirt Devil DD 698-3 правосмукалка на батерија
Dirt Devil DD 698-3 правосмукалка на батерија
Dirt Devil DD 698-3 правосмукалка на батерија
Dirt Devil DD 698-3 правосмукалка на батерија
Dirt Devil DD 698-3 правосмукалка на батерија
Dirt Devil DD 698-3 правосмукалка на батерија
Опис Лесна, безжична рачна правосмукалка

Околу 2 кг тежина

Сад за прашина - 0,4 литри

Приближно работно време - 24 мин. Времето на ефективно вшмукување зависи од степенот на вакум на правосмукалката. Карактеристики: Лесно одвојувачка цевка за вшмукување. Правосмукалката Cavalier е практична правосмукалка и може да се користи како рачен вакум за да се исчисти прашина во тешко достапните области. Правосмукалката е дизајнирана така што префрлањето од режим на чистење на подот до рачен режим е брзо и лесно.

Литиум-јонска батерија Оваа 21,6 V Li-Ion обезбедува вкупно време на работење до 24 минути . Ова е доволно за да се исчистат околу 100 м2 простор без потреба за полнење на батеријата. Моторот со четка има посебен прекинувач, така што чистењето на паркетот може да ја намали потрошувачката на енергија и да го продолжи траењето на батеријата. Литиум-јонската батерија има непроменлив капацитет и целосното полнење е само 5 часа.

Електрична четка Овој апарат е опремен со електро-четка (ротирачка оска управувана од електричен мотор), со што се подобрува ефикасноста на собирање на нечистотиите од подот. Директно прикачен на правосмукалката помага ефикасно да се чистат скали, внатрешност од автомобил или тапациран мебел. Четката за домашни миленици совршено ги собира влакната од миленичињата.

Со тежина од само 2,1 килограми, Cavalier е лесен за употреба и лесен за носење од една просторија до друга, или нагоре и надолу по скалите. Тој е идеален придружник за брзо и лесно вшмукување.

Удобно копче за работа Копчето на кое правосмукачот е вклучен може лесно да се заклучи. Ова помага да се задржи максималната моќност на вшмукување без да се притисне копчето.

Чистење на сите видови површини Dirt Devil Cavalier одлично работи при вакумување на теписи и на тврди подови. Благодарение на неговиот ергономски дизајн и бројните вшмукувачки додатоци, исто така, лесно може да се користи за чистење во места кои се над подот или тешко достапни.

Правосмукалка без вреќа - циклонска технологија Правосмукалката е опремена со резервоар во кој правот е одвоен во ротирачки проток на воздух. Кога резервоарот е полн, содржината лесно се фрла во корпата за ѓубре. За овој правосмукач не треба да купувате торби и филтрите се наменети за перење во вода!

Докинг станица - Правосмукалката може лесно да се складира со закачување на ѕид.

Полнач За полнење на батеријата во правосмукалка, едноставно поврзете го со полначот. Индикаторското светло на полначот .

Број на програми за чистење - 2 (со ротирачки електроди и без)

Опрема:

вградена електро-четка

четка за паркет

3 во 1 додатоци: слот / влакна / тапацир

вакумски додаток за чистење на високи места (пр. рамки и полици)

долга, флексибилна цевка

држач за на ѕид

полнач на батерии

Коментари

Нема коментари за овој производ.
X

Регистрирај се за
е-магазин!

Веќе сте претплатени Кликнете тука за ажурирање

Биди во тек со најновите понуди